Pracownia Rezonansu Magnetycznego

O NAS

Akademickie Centrum Badań AKAMED sp. z o.o. to połączenie wiedzy akademickiej i najnowocześniejszych technologii rezonansu magnetycznego z indywidualnym podejściem do potrzeb każdego pacjenta.

Oferujemy Państwu wysokospecjalistyczne badania diagnostyczne techniką rezonansu magnetycznego z rzetelnie rozbudowanym protokołem na najwyższym akademickim poziomie.  Jako jedyni w Toruniu posiadamy 3T skaner GE Discovery 750. Urządzenie to umożliwia obrazowanie wszystkich obszarów ciała z wysoką jakością opartą o magnes 3T, czyli magnes co najmniej dwukrotnie silniejszy niż „zwykłe” systemy MR 0.2 – 1.5T. Badania obrazowe za pomocą rezonansu magnetycznego wyposażonego w system 3 Teslowy są dedykowane do bardzo zaawansowanych badań klinicznych. Badania wykonane z wysoką rozdzielczością są niezbędne przy precyzyjnych diagnozach onkologicznych i neurologicznych.

Rezonans magnetyczny (MR) to nieinwazyjne i nieszkodliwe badanie pozwalające na ocenę stanu wszystkich narządów wewnętrznych i tkanek. Jest niezwykle precyzyjny – wskazuje na zmiany chorobowe w układzie mięśniowym i szkieletowym, w tym również w szpiku kostnym. Umożliwia ocenę funkcjonowania naczyń krwionośnych i serca. W zależności od potrzeb diagnostycznych może być wykonany z podaniem kontrastu lub bez. Badanie rezonansem magnetycznym najczęściej wykonuje się w diagnostyce planowej i profilaktycznej chorób ośrodkowego układu nerwowego oraz zmian nowotworowych. Nie obciąża pacjenta szkodliwym promieniowaniem jonizującym.

Oferujemy pełnoprofilową diagnostykę MR wszystkich okolic ciała z rzetelnie opracowanym PEŁNYM protokołem badań. W szerokim zakresie badań onkologicznych oferujemy m.in. obrazowanie dyfuzyjne całego ciała (Body DWI), mogące stanowić alternatywę dla badań PET i nie wykorzystujące izotopów promieniotwórczych, a przy tym znacznie tańsze.

Badania MR na aparacie 3T świetnie sprawdza się również w ortopedii. 3T pozwalają zobrazować i zdiagnozować pęknięcia i urazy drobnych struktur w stawie kolanowym czy barkowym. Badania na skanerach tej klasy są preferowane przed endoprotezowaniem. Innowacją w naszej placówce jest również możliwość obrazowania obu kolan jednocześnie na cele projektów naukowych.

 

Pracownia Rezonansu Magnetycznego